petak, 1. srpnja 2016.

Elephone P9000 - Model koji nudi zaista mnogo

 

Prvom polovinom 2016. godine na tržištu se pojavio Elephone P9000 mobitel koji je pokupio sve dobre kritike.

Osim što je pristupačan cijenom, kao i mnogi drugi smartphone uređaji iz Kine, ovaj model je po svojim specifikacijama ugrozio konkurenciju u mnogo čemu. Mislim da nema boljeg primjera od P9000 da nam pokaže kako se uz dosta manje novca može izraditi i prodavati uređaj koji prati napredak tehnologija.
Unatoč svojoj niskoj prodajnoj cijeni, Elephone P9000 nije razočarao po pitanju dizajna, izdržljivosti i performansi. Pohvalili su ga mnogi strani, i neki domaći portali. Ovdje možete pročitati jednu od domaćih recenzija na mostarski.info.

P9000 hardver i performanse

Elephone P9000 u sebi ima Helio P10 procesor sa osam jezgri. Pored toga, za što ljepši osjećaj prilikom rada, bez imalo zastajanja i trzanja aplikacija pobrinut će se čak 4GB radne memorije. Već sada možete stati sa čitanjem i u nevjerici proći tekst iznad još jedanput, za svaki slučaj. Da, dobro ste pročitali, ovaj model ima 4GB RAM-a i procesor za 8 jezgri. Rad sa aplikacijama, igranje raznih igrica kao i web pretraživanje potvrđuju da Elephone P9000 radi bez imalo opterećenja. Elephone P9000 ima jako pristupačnu cijenu, ako tu cijenu usporedimo sa na primjer cijenom Samsung ili LG uređaja sličnih specifikacija. Cijenu na žalost ne možemo precizirati jer kod nas nema trgovina koje prodaju ovaj uređaj, ali ako želite naručiti za sebe jedan primjerak to bi vas izašlo nekih 220€. Možda na prvu i ne izgleda tako povoljna kupnja, ali uzmite na primjer cijenu LG G4 ili G5 modela, ili još bolje Samsung Galaxy S6 ili Galaxy S7 pa će vam stvari postati mnogo jasnije.
Elephone P9000 dolazi sa već instaliranim, još uvijek najnovijim Android sustavom 6.0 Marshmallow. Ako kupite ovaj mobitel nećete morati čekati nadogradnju za sada već jako popularni Android. Doduše, novi je već na putu, trebao bi se pojaviti kroz neko kratko vrijeme, ali ne sumnjamo da će Elephone ubrzo izbaciti Upgrade. Tijekom nadogradnji, instaliranja raznih aplikacija i stalnog fotografiranja nećete se bojati za nedostatak prostora za snimanje podataka. Elephone P9000 dolazi sa 32GB prostora za spremanje podataka, te dodatnim mjestom za ubacivanje MicroSD kartice koja može biti maksimalnog kapaciteta od čak 256GB. Ovaj dodatni utor za MicroSD karticu nećete moći koristiti ukoliko imate dvije SIM kartice, jer vam je ostavljeno na izbor da taj drugi utor iskoristite ili za ubacivanje SIM kartice ili MicroSD.
Za smartphone ovih karakteristika i velikih dimenzija zaslona važna stavka je imati dobru bateriju. Elephone P9000 ima bateriju kapaciteta 3000mAh koju nećete moći sami zamijeniti. Ako vam i zatreba nadopunjavanje baterije, u slučaju da ste na putu i nemate priključak za strujno punjenje, uzmite sebi prenosivi punjač baterija, takozvani power bank. Prenosivi punjač vam može biti opcija prilikom kupovine, iako sumnjam da će biti potrebe za njim. Baterija od 3000mAh nije nimalo slaba, pa vjerujem da će uredno održavati upaljeni P9000 barem 24 sata. To je realno prihvatljivo vrijeme za svaki malo bolji smartphone koji koristi imalo jači procesor, te ima zaslon 5“ ili veći kao što je slučaj kod Elephone P9000.

Elephone P9000 5.5" zaslon

Kada sam se već dotaknuo zaslona moram napisati par rečenica i na tu temu. Dakle, Elephone P9000 ima zaslon veličine 5.5“, koji je odlično uklopljen u kućište ovog mobitela što nam znatno olakšava njegovo korištenje. Zaslon dolazi iz proizvodnog pogona LG, što je svakako za pohvalu jer je riječ o kompaniji koja je među vodećim u ovom poslu. Elephone P9000 ima full-HD rezoluciju od 1920x1080 piksela što znači da je gustoća piksela čak 401 piksel po jednom inču. Na službenim stranicama proizvođača se ne spominje zaštita staklene površine, kao što smo navikli na Corning Gorilla glass, što bi ipak mogao biti nedostatak za ovako dobar smartphone. Ipak, LG pravi zaslone i za svoje modele pametnih telefona, logično, a poznato je da njihovi zasloni bez zaštitnog Corning Gorilla Glass sloja nisu posebno osjetljivi na svakodnevne dodire sa drugim predmetima. U slučaju jačeg kontakta se staklena površina može oštetiti, ali ni Corning Gorilla Glass nije otporan na sve. Na korisniku je da čuva uređaj od oštećenja. Na kraju, imate opciju kupiti i zaštitnu futrolu za P9000.
Za kraj ću spomenuti još to da Elephone P9000 dolazi sa senzorom prepoznavanja otiska prstiju. Danas je ovo još uvijek rijetka opcija na smartphone uređajima, osim na modelima koji koštaju i preko 500€. Zbog toga ću još jednom pohvaliti Elephone, jer je svojim potencijalnim kupcima odlučio ponuditi opciju koju sada imaju samo najskuplji. Izgleda da najskuplje ipak ne znači i najbolje.
Ako trebate još detalja, jer nisam mogao sve spomenuti, svakako posjetite službene stranice ove kompanije i pogledajte što sve nudi Elephone P9000. Ima tu zaista još mnogo toga, od bežičnog punjača, NFC tehnologije, USB-C konektora, infracrvenog senzora za brži auto-fokus i tako dalje, da ne nabrajam…

Nema komentara:
Write comments